Między ekranem a rzeczywistością
2026-05-31
Uczniowie klas 2b, 3e, 6d i 6e uczestniczyli w wyjątkowym wyjeździe do Terminalu Kultury w Warszawie, gdzie obejrzeli musical „Pan Niezwykły”
Spektakl poruszał niezwykle aktualny problem uzależnienia od internetu, mediów społecznościowych, telefonów komórkowych oraz życia w wirtualnym świecie. ⚠️
Była to cenna lekcja dla młodych widzów, pokazująca, że najważniejsze rzeczy dzieją się tu i teraz – obok nas.
Szczególną siłą musicalu była jego autentyczność. Całe widowisko zostało przygotowane przez dzieci i młodzież, dzięki czemu przekaz był niezwykle wiarygodny
i trafiał bezpośrednio do młodych odbiorców. Spektakl miał także ważny wymiar profilaktyczny i edukacyjny, zachęcając
do świadomego korzystania z nowych technologii.
Ogromnym powodem do dumy dla całej naszej społeczności szkolnej była obecność
na scenie Apolonii Zalewskiej, uczennicy naszej szkoły, która zagrała jedną z głównych ról. Pola zachwyciła wszystkich swoim talentem, sceniczną charyzmą i dojrzałością aktorską. ✨ Jej występ był pełen emocji, energii i naturalności, a publiczność mogła podziwiać Jej niezwykłe umiejętności wokalne i aktorskie.
Apolonio, jesteśmy z Ciebie ogromnie dumni! Dziękujemy za piękną reprezentację naszej szkoły i gratulujemy wspaniałego występu. Życzymy Ci kolejnych sukcesów
oraz spełnienia marzeń na scenie i poza nią!
J.Mirosz, M. Janusz, E. Mielcarz, M. Wójcik